Wydajna skrzynia biegów w Z4

Nowoczesny analizator spalin wykonuje wiele pomiarów jednocześnie http://katalizatory.pro/katalizatory/renault-grand-scenic

Podczas projektowania rewelacyjnego modelu BMW Z4 Roadster, niemieccy inżynierowie postarali się o wprowadzenie jeszcze bardziej komfortowej metody oszczędzania. Jest nią ośmiostopniowa, sportowa, w pełni automatyczna skrzynia biegów. Jej budowa pozwala nie tylko na szybką i płynną zmian biegów, lecz co najważniejsze, pracuje znacznie ciszej nawet przy dużych prędkościach. Co więcej, wpływa również korzystnie na zmniejszenie zużycia paliwa.

To, co wyróżnia mechanizm zastosowany w Z4, to odpowiednie zestopniowanie poszczególnych biegów. W praktyce oznacza to nic innego, jak wyraźnie zmniejszone skoki obrotów silnika, przy czym samo zmienienie biegu jest niezauważalne. W przeciwieństwie do innych modeli, pracujący z nią silnik działa zawsze na takim samym poziomie mocy, nie tracąc przy tym na wydajności.

Wprowadzając ośmiostopniową skrzynię biegów, sprawiono, że dodatkowe biegi jeszcze korzystniej wpływają na pracę silnika, obniżając jego obroty i poziom hałasu silnika.