Wirtualne BMW tylko na konsolach Playstation

wapart.pl http://katalizatory.pro/katalizatory/skoda-octavia

Aby stać się właścicielem jedynego w swoim rodzaju modelu BMW, który w dodatku nigdy nie jeździł po drogach, wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiednią grę komputerową oraz konsolę. Okazuje się, że firma postanowiła stworzyć pojazd, którym pojeździć będzie można wyłącznie po wirtualnych trasach gry Gran Turismo 6.

Zaproponowany pojazd stworzono w oparciu o M235i Racing, który odpowiednio zmodyfikowano i wzbogacono o dodatkowe komponenty, których „realny” odpowiednik nie posiada. Zmianie uległ na przykład kształt spojlerów, zarówno przedniego, jak i tylniego, zdaniem projektantów miałoby to poprawić przyczepność pojazdu. Ukryty pod maską silnik, to dobrze znana wszystkim miłośnikom BMW, wersja trzyrzędowej szóstki o pojemności trzech litrów, opartej na technologii M TwinPower Turbo, gwarantując w ten sposób potężną moc prawie 550 KM.

Dodatkowym atutem wirtualnego konceptu są włókna węglowe, które pozwoliły zredukować wagę pojazdu do 1180 kg, co w przypadku samochodów wyścigowych robi wrażenie.