Jak poprawnie korzystać z auta na LPG?

http://katalizatory-opolskie.pl/opole.html Okręgowa stacja kontroli pojazdów robi przegląd rejestracyjny Warszawa Włochy

Chociaż samochód napędzany LPG nie różni się zbytnio od standardowego auta, to jest jednak kilka aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas codziennego eksploatowania samochodu. Dzisiaj, kiedy technologia jest już bardzo dobrze rozwinięta to programy i instalacje w samochodzie kontrolują za kierowcę większość czynności.

To zamontowane w aucie instalacje czuwają nad tym, kiedy należy odłączyć zasilanie z benzyny na gaz i kiedy uruchomić zasilanie na benzynę. Jednak nie wszystko może być kontrolowane i prowadzone automatycznie.

Są pewne kwestie dotyczące eksploatacji samochodu na LPG, o które zadbać musi sam kierowca. Przede wszystkim do kierowcy należy regularne kontrolowanie auta oraz jego serwisowanie.

Tylko ocena fachowca pomoże stwierdzić, czy z instalacją gazową wszystko jest w porządku. Przegląd instalacji gazowej należy wykonywać co około 15 tysięcy przejechanych kilometrów.

Wówczas należy sprawdzić m. in.

wynajem samochodów Poznań

filtry, sterowniki oraz ocenić szczelność instalacji.